Gry i zabawy

Porady i propozycje na wieczór panieński, nie tylko w Szczecinie

Gry i zabawy na wieczór panieński

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które można zaproponować na zabawne wieczory panieńskie, aby lepiej poznać Pannę Młodą, wystawić ją na próbę lub po prostu pośmiać się w towarzystwie.

Nie spraw, aby przyszła Panna Młoda poczuła się niekomfortowo!
Są żarty i gry, które podczas zabaw mogłyby zepsuć imprezę w krótkim czasie. Nie wszystkie przyszłe narzeczone są takie same, a to, co dla kogoś wydaje się w ogóle obraźliwe, może być prawdziwym upokorzeniem dla drugiego.

  1. Odnalezienie przedmiotu

Zabawa ta ma na celu rozśmieszyć Pannę Młodą i wszystkich jej przyjaciół.

To gra, która ma potencjał, aby rozśmieszyć Ciebie, Pannę Młodą i wszystkich jej przyjaciół. Do gry będą potrzebne następujące rzeczy: talerz, biała mąka oraz chusta aby zakryć oczy.

Zasłaniamy oczy Pannie Młodej i każemy jej usiąść przed stołem. Kładziemy naczynie z mąką na stole a następnie się oddalamy. Panna Młoda ma zasłonięte oczy, jej zadaniem jest znalezienie ukrytego przedmiotu w naczyniu z mąką bez użycia rąk, a jedynie ust i języka.

 

  1. Odgadnij smak

To doskonale znana gra! Zakryjcie Pannie Młodej oczy i przygotujcie przeróżne rodzaje smaków: gorzkie, kwaśne, słodkie, ostre.

Warto podać produkty o intensywnych smakach, n.p. sól, cukier, cytryna etc. Mogą to być n.p. przysmaki takie jak nutella, marmolada, budyń, kremy ale również bardziej intensywne smaki jak ketchup, musztarda, chrzan, ocet, bułka tarta etc. Będą się też nadawać owoce w kawałkach lub gotowe dania w małych porcjach.

Zadaniem Panny Młodej jest określenie smaku oraz podanie nazwy danej przekąski. Uczestniczka gry powinna mieć zasłonięte oczy, aby nie zobaczyć co znajduje się na talerzu.

Dla urozmaicenia zabawy mogą uczestniczyć w zgadywaniu smaków wszystkie uczestniczki po kolei, a ta która zdobędzie najwięcej punktów otrzyma niespodziankę.

 

  1. Wspomnienia

Warto spędzić wieczór opowiadając pierwsze wspomnienie o Pannie Młodej lub anegdotę o waszej przyjaźni.

Można tu opowiadać o zabawnej historii lub o małych skrytych sekretach. To z pewnością dobry sposób na spędzenie wieczoru, na wzajemne poznanie się i okazanie miłości Pannie Młodej . Wspomnienia i historie można zapisywać anonimowo na kartce papieru: wtedy Panna Młoda będzie musiała przekazać każdą historię właściwej osobie.

Jeszcze lepszym sposobem będzie zapisywanie wspomnień w ‘’księdze’’, która na pewno będzie towarzyszyć Pannie Młodej przez długie lata.

 

  1. Kalambury

To wcale nie taka nudna zabawa jak się może wydawać! Warto trochę ją spersonalizować.

Aby zabawa w kalambury była bardziej ciekawa należy przedstawiać jakieś ciekawostki związane z Panna Młodą lub Wasze przeżycia z nią związane. Jeżeli Panna Młoda czegoś nie odgadnie warto dla niej przygotować jakieś pokuty.

 

  1. Test

Ile wiesz o swoim przyszłym mężu?

Któraś z uczestniczek powinna przygotować 20 pytań n.p. na temat upodobań, preferencji, przeszłości etc. następnie dane pytania powinna zadać Panu Młodemu aby uzyskać od niego odpowiedzi.

Kolejnym etapem jest zrobienie testu Pannie Młodej i porównanie odpowiedzi z tymi, które podał jej ukochany.

 

  1. Karaoke

Przecież każdy może śpiewać, jeden lepiej drugi gorzej!

W dobrym towarzystwie oraz przy dobrej muzyce można śmiało popisać się swoim głosem. Piosenki z lat młodości zawsze są mile widziane, mikrofon do ręki i do dzieła!

 

 

  1. Challange

Tutaj mowa o grze punktowej.

Panna Młoda jest proszona o wykonanie różnych „misji”, „zadań”, n.p. zrobienie sobie selfie z nieznajomym, zaprosić kogoś do tańca i inne zabawne drobne czynności. Misje i zadania mogą nawet być trochę zawstydzające, ale nigdy nie popadający w wulgarność. W zależności od sukcesu zostanie przyznany wynik, a jeśli suma, którą Panna Młoda osiągnie na końcu nie będzie niewystarczająca, otrzyma pokutę.

 

  1. Pudło niespodzianek

Aby zrobić przyjemność Pannie Młodej, warto zorganizować jej pudełko niespodzianek.

Wystarczy proste kartonowe lub plastikowe pudełko, najlepiej ozdobione według waszych uznań, w którym można umieścić przedmioty związane z najpiękniejszymi wspólnymi przeżyciami, symbolami waszej przyjaźni, zdjęciami, kartkami z życzeniami, prezentami etc.